Atelierzest Nişantaşı’nda KİŞİYE ÖZEL Tasarınları ile Dikkat Çekiyor

Moonlife dergisi ile Kasım 2021’de gerçekleştirdiğimiz röportajının tamamını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Öncelikle kendinizden bahseder misiniz?

Ben Melisa Erol, 1994’te İran’da doğdum. Lise hayatımı Türkiye’de tamamladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği’ni kazandım. Bölümü okurken, modaya olan eğilimimi görmezden gelemedim. Bu alanda ilerlemeye karar verip, eğitim hayatımın rotasını modaya çevirdim. Bu alanda halen daha eğitimlere katılmaya özen gösteriyorum. Hedefimi ilgi ve yeteneğimi, bilgiyle harmanlayıp bu yolda sektöre de katkı sağlamak olarak belirledim.

Moda sektörüne nasıl geçiş yaptınız?

Yukarıda belirttiğim gibi, kimya mühendisliği öğrencisiydim. Ama hayalim her zaman tasarımcı, modacı olmaktı. 2019 Nisan atında ise yolumu moda sektörüne kesin olarak çevirmiş bulundum. Özel tasarımlarımı hayata geçirdim. Her kadının bu tasarımları giymeye hakkı olduğunu düşündüm ve bunun için çalışmaya başladım. Bundan sonra da çalışmalarımı bu yönde devam ettireceğim.

İnsanlar, hayatları boyunca zamanının çoğunu işi ile geçiriyor. Bir insan sevdiği işi yaptığı sürece mutlu olur. Ben de sevdiğim işi yapmak istedim ve tasarımcı olmaya, bu aslanda eğitimler almaya ve kendi atölyemi açmaya kadar verdim.

Tasarımlarınızdan bahseder misiniz?

Her kadının gücünün kendi çinde bir yerleride yattığı kanaatindeyim. Amaçlarını bu doğrultuda yönetirlerse, çok daha büyük işlere imza atacaklarına eminim. Bunun yanında giyen kişinin ruhundan bir parça taşıyan, kişiye özgü tasarımlar çıkarmaya da özen gösteriyorum. Çalışmalarım halen daha devam etmekte. Bu yolda kat edilecek çok yol olduğunu düşünüyorum.

Oluşum sürecinde bahseder misiniz?

İlk olarak Istanbul’dan önce Katar’da HEYA exhibition içerisinde kendi koleksiyonumuzun tanıtımını yaptık. Bu koleksiyonumuz içerisinde, Altın iplik (24 ayar), Swarowski taş kullandık. Burada başlayan yolculuğumuz, sonrasında Türkiye’ye taşındı. Şu anda modanın kalbi olan Nişantaşı’nda butik mağazamızla tasarımlarımızı moda severlerle buluşturuyoruz.

Nelerden ilham alıyorsunuz?

Aslında bir tasarımcı, yaşadığı hayat içerisinde her şeyden ilham alabilir. Ben de bu felsefeyi destekliyorum, duyduğum bir söz, izlediğim bir sahne, gezdiğim bir şehir… Bunların hepsi bana bir ilham olabilir. Dolayısıyla bunun bir sınırı yok.

Tasarımlarınızda hangi kumaşları kullanıyorsunuz?

Çoğu kumaşı kullanırız. Fakat mümkün olduğu kadar geri dönüşüme uygun olan kumaşları tercih etme taraftarıyız. 

Kişisel özel tasarımlar yapıyor musunuz? Tasarımlarınız ile ulaşmak istediğiniz hedef kitleniz nedir?

Elbette, her kadın kendine özel tasarımları giyebilmeli. Ben de bu amaç için tasarımı seve seve yapıyorum. Daha niş ve daha kişisel tercihleri olan, detaylar benim için önemli diyen, kalite ve zamansız stili benimseyen bir kitleye hitap ediyoruz.

Siz hangi ülkenin modasını beğeniyorsunuz?

En sık takip ettiğim bölge Paris. Bu bağlamda şık ve sade stili tercih etmeleri benim gözümde daha kullanışlı ve yakışır duruyor.

Modanın her geçen gün gelişmekte olduğu şahit oluyoruz. Moda dünyasının bulunduğu konumu değerlendirir misiniz?

Bence insanlar sosyal medya ve birçok çeşitli kanal sayesinde, artık moda ve ilgili bilgilere daha kolay sahip olabiliyor. Bunun sonucunda eskiye göre daha stilize look’ları yakalayıp bu tarzları kendilerine yakıştırabiliyorlar.

Peki bir kadın girişimci olarak kadın girişimcilere ne gibi tavsiyeleriniz olur?

Cesur olmaları ve inandıkları yolda yürümelerini tavsiye ediyorum. Gerek modada gerek girişimci tavır sergilenebilecek her alanda kadınların daha çok rol almalarını ve çevresindeki kadınlar için de bu şansı yaratmaları gerektiğine inanıyorum. Bu bir takım oyunu ve inişli çıkışlı tüm yollar yine yolda beraber yürüdüklerinle aşılacak. Bu anlamda kadınların diğer çalışan kadınlarla beraber işbirliği ve uyum içinde yürümesinin daha faydalı olacağına inanıyorum.

Tasarımlarınızı almak isteyenlerin size nereden nasıl ulaşılabilir?

Nişantaşındaki mağazamız, atelierzest.com Web Sitemiz instagram.com/atelier_zest Instagram’da morhipo.com/atelier-zest Morhipo’da Mağazamızda müşterileri için özenle hazırladığımız samimi ve ev ortamında hissedebileceği bir konsept mevcut. Sizleri mağazamızda ağırlamaktan çok mutluluk duyarız.

İlerleyen dönemlerde farklı projeleriniz olacak mı?

Tabi ki Türkiye’de olduğu gibi istediğimiz diğer ülkere de şubeler açarak moda anlayışımızı daha fazla insana ulaştırabilmek istiyoruz. Aynı zamanda iki yıldır mobilya tasarımı ile ilgili çalışmalarda da bulunuyoruz. Ve bu iki farklı alanda da büyümeyi hedefliyoruz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.